OR STUDIO – Projektant wnętrz Katowice Gabriela Ortyl

Co będzie modne we wnętrzach w roku 2024? Trendy wnętrzarskie tego roku.

Beznazwy-1

Co będzie modne we wnętrzach w roku 2024? Trendy wnętrzarskie tego roku.

Jestem zdania, że trendy i to co podają o nich media to tylko dodatek, który wcale nie powinien grać pierwszej roli przy wyborze wyposażenia czy kolorystyki do własnej przestrzeni. Zdecydowanie podpowiadam, aby każdy dostosowywał aranżacje do tego co lubi i w jakim otoczeniu dobrze się czuje. Dlatego też ten wpis przygotowałam aby inspirować, a nie sugerować, co powinno znajdować się w naszym domu w danej chwili.

Trendy we wnętrzach w przeciwieństwie do tych w świecie mody, zmieniają się dużo wolniej. Część z nich silnie utrzymuje się od kilku ostatnich lat. W tym roku widać jednak wpływ nowych materiałów i kolorów, które będą królowały przez najbliższe miesiące.
Poniżej kilka punktów opisujących trendy 2024 roku.

1. Kolor czerwony
Jasny wpadający w pomarańcz, soczysty i mój ulubiony: w odcieniach wina. Używany jako detal, pojedynczy mebel lub lampa, ale także na całych ścianach. Jeśli nie jesteś zwolennikiem delikatnych, jasnych wnętrz być może użycie tego koloru będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Źródło zdjęć: www.pinterest.com.au

2. Organiczne i rzeźbiarskie kształty
Zaokrąglone linie, obłe kształty, krągłości – te formy da się zauważyć w świecie wnętrz już od kilku lat. Zwłaszcza przy wyborze mebli: sof czy foteli. O organicznych kształtach można powiedzieć także patrząc na zaokrąglenia narożników szaf, ścian czy w przypadku dodatków takich jak lustra.
W 2024 te formy będą przełamywane jednak ostrzejszymi elementami. W przypadku ciężkich i leżących do tej pory na podłodze sofach, zauważymy nóżki o kanciastych formach.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com.au

3. Biżuteria wnętrza
Do tej pory to określenie najczęściej przypisywane było lampom. W roku 2024 nadal nią pozostaną. W dodatku będziemy sięgać po dekoracyjne modele, które będą zdobić wnętrze nie tylko po ich zaświeceniu wieczorem, ale także podczas dnia. Tym samym mianem określać będziemy jednak jeszcze jeden element we wnętrzu – uchwyty. Moim zdaniem firmą wiodącą na rynku w temacie pięknych, dekoracyjnych uchwytów jest firma PapDeco. Sami zobaczcie kilka modeli:

Źródło zdjęć: https://papdeco.com

4. Stal nierdzewna
Czytając „stal nierdzewna” za pewne w większości z nas przed oczami jawi się „techniczny”, przemysłowy materiał. Nic bardziej mylnego. Mimo tego, że nie jest to budżetowy materiał, na który każdy może sobie pozwolić, będzie coraz częściej pojawiać się we wnętrzach. Niesie on bowiem za sobą szereg korzyści. Jest to materiał niezwykle praktyczny i taki, który posłuży przez długie lata. Uchodzi także za luksusowy materiał głównie przez swoje walory estetyczne.
Jest bardzo uniwersalny i pasuje do wielu stylów i materiałów: drewna, kamienia, betonu.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com.au

5. Ciepłe odcienie
Naturalne i ciepłe kolory jako odpowiedź na długie lata bieli i szarości we wnętrzach. W 2024 królowały będą przytulne barwy, wnoszące poczucie bezpieczeństwa i ukojenie. Nie zabraknie odcieni brązu czy delikatnej zieleni. Do tego trendu idealnie również wpasowuje się kolor roku według Pantone – Apricot Crush , definiowany jako odcień moreli.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com.au