OR STUDIO – Projektant wnętrz Katowice Gabriela Ortyl

Nietypowe oświetlenie, czyli kwitnące lampy

vox-creative-03-1041lampa-lank-w1920-h767-q85

Nietypowe oświetlenie, czyli kwitnące lampy

Czas jesieni i zimy to moment, w którym najbardziej tęsknimy za naturą i zielenią. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak otoczenie roślin świetnie działa na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie od dziś wiadomo, że kwiaty i rośliny poprawiają jakość powietrza, a także pomagają nam się zrelaksować. Producenci lamp wyszli nam na przeciw i zaprojektowali lampy, które jednocześnie są donicami na rośliny. Zobaczcie jak wyglądają i w jakich miejscach we wnętrzu można je umieścić.

Na początek lampy sufitowe, które sprawdzą się m.in. nad wyspami kuchennymi czy stołami.

Lampa wisząca LANK, vox.pl dobrze będzie prezentować się solo, ale największe wrażenie zrobi zawieszona w towarzystwie kilku takich samych lamp. W każdej z nich można zasadzić zupełnie inną roślinę dzięki temu uzyskamy piękną formę i efekt domowej dżungli.

Podobnie lampy Gullak i Carolina marki Bloomingville, które dodatkowo przełamią klimat wnętrza swoją złotą oprawą.

Lampa sufitowa Vibia Palma, lucedomotica.ro oraz w wersji lampy ściennej:

Lampa VICEVERSA, kdln.it z kolei to wybór idealny do wysokich wnętrz czy jak na zdjęciu do zawieszenia nad otwartą klatką schodową. Oświetli ona pomieszczenie, a dodatkowo wypełni pustą przestrzeń dodając jej tym samym indywidualnego charakteru.Lampa metalowa TRAY markslojd.pl to model, który świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu loftowym i industrialnym. Dzięki jej budowie można ją aranżować w dowolny sposób. Może służyć jako podstawa do ustawiania na niej donic, ale także dekoracji świątecznych czy sezonowych. Zmienia się wraz z potrzebami użytkownika.

Lampa Milo – pięknie będzie prezentować się nie tylko w salonie czy jadalni, ale także w sypialni zwieszona nad stolikiem nocnym czy w domowym biurze nad komodą. Z powodzeniem może także oświetlać przestrzeń ustawiona na podłodze czy półce.

Lampy stołowe i podłogowe od Kaspa, seria Botanica

Mają bardzo nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Te w wersji stołowej mogą pełnić kilka funkcji m.in. być lampką biurkową czy nocną. Podłogowa zaś może stać się główną lampą podczas planowania oświetlenia nastrojowego.

A teraz trochę na odwrót – donica podświetlana Monumo Siena Light. Ze względu na swoją wysokość idealnie sprawdzi się w węższych przestrzeniach takich jak korytarze, przejścia. Będzie wyglądała atrakcyjnie również obok biurek, sof czy prostej komody – wszędzie tam, gdzie przestrzeń ma wąski wymiar. Dzięki swojemu designowi doskonale będzie prezentowała się w ogrodzie czy na tarasie.