OR STUDIO – Projektant wnętrz Katowice Gabriela Ortyl

Projekt sypialni w stylu vintage

H3A0683-Edit-2

Projekt sypialni w stylu vintage

Projekt wnętrza sypialni w mieszkaniu w Katowicach to realizacja, której głównym zamysłem było wprowadzenie do przestrzeni elementów charakterystycznych dla stylu vintage. Przeczytajcie poniżej jak wyglądał przebieg projektu oraz jak prezentowało się to wnętrze przed dokonanymi zmianami.

Mijają już prawie trzy lata od momentu, w którym odebrałam telefon z prośbą o wykonanie projektu tej sypialni. Wtedy otrzymałam informację, że całe mieszkanie jest po remoncie, sypialnia w zasadzie też już istnieje, jest użytkowana, ale brakuje w niej kilku elementów wyposażenia oraz charakteru. W dodatku z jej urządzeniem jest największy problem. Nie ukrywam, że takie projekty lubię najbardziej! Umówiliśmy się więc na spotkanie. Na miejscu okazało się, że moja wizyta oraz usługa projektowa ma być niespodzianką od mojego Klienta dla żony. Było to dla mnie zaskoczeniem, ale też świetnym wyzwaniem.
Już po wejściu do korytarza oraz salonu jednoznacznie mogłam stwierdzić, że ulubionym stylem właścicieli tego mieszkania jest bez wahania styl vintage. Wchodząc do sypialni zobaczyłam drewnianą podłogę ułożoną na kształt jodełki, duże, tapicerowane łóżko w kolorze musztardowym, tuż na zanim beżowo-kawową ścianę, drewniane biurko i kilka wieszaków wolnostojących z ubraniami. Na jednej ze ścian wisiał także oprawiony w ramę plakat autorstwa Katarzyny Boguckiej (nioska.com).
Jak się dowiedziałam najistotniejszymi kwestiami funkcjonalnymi dla Klientów było zaprojektowanie miejsca do przechowywania rzeczy, które do tej pory nie miały swojego miejsca oraz stworzenie wygodnego miejsca do pracy. Pod względem estetycznym sypialnia miała pasować do pozostałej części mieszkania. Klientom zależało także na pozostawieniu obecnego łóżka.

Zobaczcie jak wyglądał przygotowany przeze mnie moodboard prezentujący klimat tego pomieszczenia, który wybrali ostatecznie Klienci oraz wizualizacje.

Według projektu beżową ścianę przykryła strukturalna tapeta w kolorze ciemnoniebieskim, a na niej zawisła półka na rośliny. Jednym z najbardziej charakterystycznych detali w tym wnętrzu stały się lampy wiszące tuż przy łóżku. To element vintage w czystej postaci. Te szklane klosze z żółtym i złotym paskiem korespondujące z kolorem ramy łóżka pochodzą z drugiej ręki. Zabudowa meblowa taka jak szafa, biurko i maskownica grzejnika zostały utrzymane w zbliżonym do siebie klimacie. Wyjątkową ozdobę szafy stanowią żaluzjowe fronty. Te meble jak również półki ścienne na książki i rośliny oraz szafki nocne zostały wykonane na wymiar przez stolarza. Do wcześniej wiszącego już w tej przestrzeni plakatu dołączyły jeszcze dwa inne, tej samej artystki. Przytulności nadały tekstylia.

A teraz zobaczcie zdjęcia realizacji tego projektu.

Sesja zdjęciowa wykonana została przez : Fotografia Przestrzeni

Pod koniec zeszłego roku Klienci odezwali się do mnie ponownie. Tym razem poprosili
o wykonanie projektu kuchni w swoim mieszkaniu oraz łazienki i kuchni w mieszkaniu na wynajem. Na pewno podzielę się z Wami efektem końcowym 🙂
________________________________
Ps. Tym wpisem rozpoczynam też przygodę z blogiem. Mam nadzieję, że taka forma prezentowania projektów i dzielenia się z Wami moją wiedzą przypadnie Wam do gustu.

Teraz tylko trzymajcie kciuki za moje konsekwentne publikowanie nowych treści 😉